Нийтлэгдсэн 2019-01-02

ИРГЭНИЙ НИСЭХИЙН ЕРӨНХИЙ ГАЗРЫН ХУВИЙН АШИГ СОНИРХЛЫН МЭДҮҮЛЭГ БОЛОН ХӨРӨНГӨ ОРЛОГЫН МЭДҮҮЛЭГ ГАРГАХ АЛБАН ТУШААЛТНЫ НЭРСИЙН ЖАГСААЛТ

Мэдүүлгээ 2019 оны 02-р сарын 15-ны дотор гаргана уу.

Холбоо барих ажилтан:

Дотоод аудитын албаны Ахлах мэргэжилтэн Д.Сувдаа(282034, 99180890).

Харьяалах байгууллагын нэр Мэдүүлэг гаргагч
албан тушаалтны
 овог, нэр
Эрхэлж буй албан тушаал
 
Албан тушаалын ангилал, зэрэглэл
1. Иргэний нисэхийн ерөнхий газар Балдандоржийн
Алтанцом
Тэргүүн дэд дарга ТЗ-12
2. Сэдбазарын
Манлай
Дэд дарга бөгөөд Нисэхийн аюулгүй ажиллагааны хяналт, зохицуулалтын албаны дарга ТЗ-12
3. Нэргүйн
Мөнхсүрэн
Дотоод аудитын албаны дарга
4. Түдэвийн
Батжаргал
Захиргаа, удирдлагын газрын дарга
5. Чулуунбаатарын
Нямсүрэн
Санхүү,  хөрөнгө оруулалтын газрын дарга
6. Даваажавын
Эрдэнэбаатар
Нисэх буудлуудын  удирдах газрын дарга
7. Ёндонгийн
Эрдэнэбат
Агаарын навигацийн бодлого, зохицуулалтын газрын дарга
8. Гүррагчаагийн
Батбаяр
Агаарын   тээврийн бодлого төлөвлөлтийн газрын дарга
9. Пүрэвсүрэнгийн
Ариунболд
Хууль, эрх зүй, дүрмийн боловсруулалтын газрын дарга
10. Пүрэвдоржийн
Батсайхан
Дотоод аудитын албаны менежер
11. Лхамсүрэнгийн
Жаргалсайхан
Дотоод аудитын албаны ахлах аудитор
12. Ендонгийн
Энхтөр
Дүрмийн боловсруулалтын хэлтсийн дарга
13. Дагвын
Ариунтуяа
Захиргаа, удирдлагын газрын  менежер
14. Нанзаддоржийн
Наранцэцэг
Санхүү, хөрөнгө оруулалтын газрын  ерөнхий хянагч-ерөнхий нягтлан бодогч
15. Буянхишигийн
Батхишиг
Санхүү, хөрөнгө оруулалтын газрын менежер
16. Батмэндийн
Хоролбат
Санхүү, хөрөнгө оруулалтын газрын менежер
17. Энхбатын
Мөрөн
Агаарын  харилцааны тасгийн дарга
18. Цэрэндуламын
Цэвээндаш
Эдийн засгийн зохицуулалтын тасгийн дарга
19. Пүрэвжавын
Ганболд
Төсөл хөтөлбөрийн хэлтсийн дарга
20. Нямсамбуугийн
Батсайхан
Агаарын навигацийн бодлого, зохицуулалтын  газрын  менежер/ бодлого хариуцсан/
21. Пүрэвсүрэнгийн
Гантөгс
Агаарын навигацийн бодлого, зохицуулалтын газрын менежер / үйлдвэрлэл хариуцсан/
22. Нисэхийн аюулгүй ажиллагааны хяналт, зохицуулалтын алба Ганболдын
Ганхуяг
Нисэхийн аюулгүй ажиллагааны хяналт, зохицуулалтын албаны менежер
23. Маналжавын
Эрдэнэбатмөнх
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн дарга
24. Чоймаагийн
Дарьсүрэн
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн  ахлах  байцаагч /газрын үйлчилгээ хариуцсан /
25. Хөшөөний
Эвсанаа
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн ахлах байцаагч /нислэгийн стандарт хариуцсан/
26. Цэцэнгийн
Гантөмөр
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн хяналтын байцаагч
27. Ариунбуянгийн
Нанжидсүрэн
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн хяналтын байцаагч /газрын үйл ажиллагаа/
28. Бямбаагийн
Хатанбүүвэйбаатар
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн хяналтын байцаагч
29. Энхтөрийн
Алтангэрэл
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн хяналтын байцаагч /диспатчер байцаагч/
30. Жамъянжавын
Содзаяа
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн хяналтын байцаагч
31. Мижиддоржийн
Түвшинжаргал
Нислэгийн стандарт, үйл ажиллагааны хяналтын хэлтсийн хяналтын байцаагч
32. Баатаржавын
Хүдэрчулуун
Нислэгт тэнцэх чадварын хэлтсийн дарга
33. Гүржавын
Цэдэнбалжир
Нислэгт тэнцэх чадварын хэлтсийн ахлах байцаагч
34. Пүрэвжавын
Ганзориг
Нислэгт тэнцэх чадварын хэлтсийн хяналтын  ахлах байцаагч
35. Чимэд
Уранчимэг
Нислэгт тэнцэх чадварын хэлтсийн  хяналтын байцаагч
36. Норовсамбуугийн
Баярсайхан
Нислэгт тэнцэх чадварын хэлтсийн  хяналтын байцаагч
37. Пүрэвийн
Ням-Очир
Нислэгт тэнцэх чадварын хэлтсийн  хяналтын  байцаагч
38. Дамдинсүрэнгийн
Цогтсайхан
Үнэмлэх, гэрчилгээжүүлэлтийн хэлтсийн дарга
39. Норовын
Заяа
Үнэмлэх, гэрчилгээжүүлэлтийн хэлтсийн ахлах байцаагч
40. Даахүүгийн
Мөнгөнхүү
Үнэмлэх, гэрчилгээжүүлэлтийн  хэлтсийн хяналтын байцаагч
41. Өлзийбүрэнгийн
Оюунтуяа
Үнэмлэх, гэрчилгээжүүлэлтийн хэлтсийн эрүүл мэндийн хяналтын  байцаагч
42. Наранцогтын
Туяа
Үнэмлэх, гэрчилгээжүүлэлтийн хэлтсийн  Нисэхийн хяналтын байцаагч / сэтгэл зүйч/
43. Алтанхуягийн
Амарболд
Үнэмлэх, гэрчилгээжүүлэлтийн хэлтсийн Нисэхийн аюулгүй ажиллагааны хяналтын  байцаагч
44. Сесерын
Ерханат
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн дарга
45. Пунцагийн
Ганбаатар
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн хяналтын ахлах байцаагч
46. Бат-Эрдэний
Анхбаяр
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн  хяналтын ахлах  байцаагч / аюулгүй байдал/
47. Намжилсүрэнгийн
Энхбат
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн хяналтын  байцаагч /Аэродром/
48. Янжиндолгорын
Уртнасан
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн хяналтын  байцаагч
49. Дэмчигжавын
Дэлгэрсайхан
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн хяналтын  байцаагч
50. Дагвын
Маасүрэн
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн хяналтын  байцаагч / цаг уур/
51. Ганболдын
Мөнхболд
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн хяналтын  байцаагч /Аэродром/
52. Юүлэн
Золзаяа
Аэродром, агаарын навигацийн хяналтын хэлтсийн PANS-OPS, нислэгийн журмын үйлчилгээ хариуцсан хяналтын  байцаагч
53. Мэдээллийн технологи, инноваци, судалгаа хөгжлийн алба Батбаатарын
Өнөрболд
Албаны дарга
54. Худалдан авах ажиллагааны тасаг Пүрэвдоржийн
Сүхболд
Худалдан авах ажиллагааны  тасгийн мэргэжилтэн
55. Гантөмөрийн
Нямлхагва
Худалдан авах ажиллагааны  тасгийн мэргэжилтэн
56. Санжаагийн
Наранбаатар
Худалдан авах ажиллагааны  тасгийн мэргэжилтэн
57. Чулуунбаатарын
Болдбаатар
Худалдан авах ажиллагааны  тасгийн ахлах мэргэжилтэн
58. Болорын
Санчир
Худалдан авах ажиллагааны  тасгийн мэргэжилтэн
59. Ганбаатарын
Бат-Алдар
Худалдан авах ажиллагааны  тасгийн мэргэжилтэн
60. Нисэх буудлуудын удирдах газар Содномрэнцэнгийн
Мөнхнасан
Нисэх буудлуудын удирдах газрын дэд дарга
61. Дашзэвэгийн
Цогням
Ерөнхий менежер
62. Дагвадорж
Пүрэв-Очир
Төлөвлөлт хариуцсан ерөнхий менежер
63. Болоожийн
Пүрэвсүрэн
Хөгжлийн бодлого хариуцсан менежер
64. Балжиннямын
Ганхуяг
Үйлдвэр, үйлчилгээний хэлтсийн дарга
65. Эрдэнэбилэгийн
Нарантунгалаг
Захиргаа, санхүүгийн хэлтсийн дарга
66. Батхуягийн
Алтантуяа
Дотоод хяналтын тасгийн дарга
67. Намжилдоржийн
Баярмаа
Ерөнхий нягтлан бодогч
68. Түвшинтөрийн
Батаа
Ахлах нягтлан бодогч
69. Болдын
Баясгалан
Худалдан авах ажиллагаа хариуцсан ахлах мэргэжилтэн
70. Ганзоригийн
Өлзийсайхан
Худалдан авах ажиллагаа хариуцсан мэргэжилтэн
71. Улаанбаатар хотын олон улсын шинэ нисэх буудлын ашиглалтын өмнөх захиргааны алба Долцонгийн
Мөнхцог
Албаны дарга
72. Намжилын
Мягмарсүрэн
Дэд бүтэц, техник ашиглалт хариуцсан дэд дарга
73. Сүндэвийн
Зоригт
Төлөвлөлт хариуцсан дэд дарга
74. Бямбадаваагийн
Энхсайхан
Захиргаа, хүний нөөцийн ерөнхий менежер
75. Лайдавын
Жамбалсүрэн
Нисэх буудлын төлөвлөлтийн ерөнхий менежер
76. Ерөнхий зориулалтын агаарын тээврийг хөгжүүлэх тасаг Энхмандалын
Энхзориг
Ерөнхий зориулалтын агаарын тээврийг хөгжүүлэх албаны дарга
77. Тогтмолын
Энхжаргал
Ерөнхий зориулалтын агаарын тээврийг хөгжүүлэх албаны дэд дарга
78. Нисэхийн сургалтын төв Батчулууны
Гангэрэл
Нисэхийн сургалтын төвийн захирал
79. Үйлдвэрлэлийн нягтлан бодох бүртгэлийн алба Сорогжоогийн
Отгонбаяр
Албаны дарга
80. Цэрэнбатын
Олонтүмэнбаясгалан
Ахлах нягтлан бодогч
81. Дүгэрсүрэнгийн
Баясгалан
Ахлах эдийн засагч
82. Хэвлэх цех Галдаагийн
Мөнхтүвшин
Цехийн дарга
83. Үйлчилгээ, аж ахуйн алба Сундуйжавын
Нацагдорж
Албаны дарга
84. Жүгнээгийн
Галбадрах
Албаны дэд дарга
85. Цэвэгбатын
Болдсүрэн
Хангамж, үйлчилгээний тасгийн дарга
86. Оношилгоо, хэмжил зүйн лаборатори Гомбожавын
Батцэцэг
Лабораторийн эрхлэгч
87. Сэргээн засах амралт Жигжидсүрэнгийн
Амарсүрэн
Амралтын захирал
88. Дорлигийн
Цэцэгбаяр
Ахлах нягтлан бодогч
89. Нислэгийн хөдөлгөөний үйлчилгээний алба Пүрэвжавын
Мөнхжаргал
Албаны дарга
90. Хаданхүүгийн
Энхбаатар
Дэд дарга
91. Өлзийбатын
Баасансүх
Ерөнхий менежер
92. Техник хангалт, навигацийн үйлчилгээний алба Доржийн
Баяртогтох
Албаны дарга
93. Бавуугийн
Очирсүх
Албаны дэд дарга
94. Хүдэрбаатарын
Баттулга
Албаны ерөнхий инженер
95. Нисэхийн мэдээллийн үйлчилгээнмй алба Пүрэвийн
Ариунгэрэл
Албаны дарга
96. Даваагийн
Үлэмж
Албаны дэд дарга
97. Нислэгийн журам боловсруулалтын алба Гаваагийн
Түвшинбаяр
Албаны дарга
98. Гаваагийн
Энэбиш
Албаны менежер
99. Нислэгийн урсгал төлөвлөлтийн алба Чагнаадоржийн
Одгэрэл
Албаны  дарга
100. Төрбатын
Батбаяр
Менежер
101. Газрын тусгай үйлчилгээний алба Содномцэрэнгийн
Чинзориг
Албаны дарга
102. Цогбадрахын
Төрмөнх
Албаны ерөнхий инженер
103. Цэндсүрэнгийн
Цэдэв
Техник үйлчилгээ, засварын хэлтсийн дарга
104. Содномын
Буяндэлгэрэх
Агаарын хөлгийн газрын үйлчилгээний хэлтсийн дарга
105. Жаргалсайханы
Тулга
Тээвэр ашиглалтын хэлтсийн дарга
106. Доржсүрэнгийн
Дашдорж
Захиргаа, хүний нөөцийн хэлтсийн дарга
107. Чадраабалын
Отгонжаргал
Аюулгүй ажиллагааны тасгийн дарга
108. “Чингис хаан” Олон улсын нисэх буудал Дашнямын
Мөнхбаатар
Нисэх буудлын захирал
109. Дамдинжавын
Эрдэнэ-Очир
Үйлдвэрлэл хариуцсан дэд захирал
110. Баянжаргалын
Оргил
Захиргаа, санхүү хариуцсан дэд захирал
111. Лхагвагийн
Отгонжаргал
Үйлчилгээ хариуцсан дэд захирал
112. Сандуйжавын
Энхбаатар
Захиргаа, хүний нөөцийн ерөнхий менежер
113. Цэнээгийн
Ган-Эрдэнэ
Үйлдвэрлэлийн ерөнхий менежер
114. Пүрэвжавын
Батжаргал
Захиргаа, хүний нөөцийн хэлтсийн дарга
115. Хүрхэнжавын
Ариунаа
Дотоод хяналтын тасгийн дарга
116. Цэдэндоржийн
Эрдэнэчимэг
Санхүү, нягтлан бодох бүртгэлийн хэлтсийн дарга
117. Намжирванчигийн
Замбуулин
Төлөвлөлт хөгжлийн хэлтсийн дарга
118. Цагааны
Жавхлантөгс
Аж ахуй, хангамжийн тасгийн дарга
119. Мягмарсүрэнгийн
Төгсбаяр
Үйлдвэрлэлийн төлөвлөлт, зохицуулалт, хяналтын хэлтсийн дарга
120. Дамдинсүрэнгийн
Батцэнгэл
Үйлдвэрлэлийн зохицуулалтын албаны дарга
121. Очирбатын
Наранцэцэг
Аэродромын албаны дарга
122. Жаргалбаатарын
Ганбаатар
Дулаан сантехникийн албаны дарга
123. Оюунцэцэгийн
Пүрэвзул
Теле мэдээлэл, холбооны албаны дарга
124. Лүүшийн
Тэгшээ
Зорчигч үйлчилгээний албаны дарга
125. Намжилын
Эрдэнэмандах
Ачаа, шуудан үйлчилгээний албаны дарга
126. Чагцал
Отгонжаргал
Хэвлэл мэдээлэл, хуулийн хэлтсийн дарга
127. Батнасан
Эрдэнэбаатар
Цахилгаа, агааржуулалтын албаны дарга
128. Халзангийн
Болд
Аврах, гал унтраах албаны дарга
129. Балбарын
Пүрэвтогтох
Нийтийн хоол үйлчилгээний  албаны дарга
130. Гомбожавын
Халиунбигэр
Нисэх буудлын Ерөнхий нягтлан бодогч
131. Аюулгүй байдал, хамгаалалтын алба Мөнхнасангийн
Гүен
Албаны дарга
132. Түдэвбазарын
Баярбаясгалан
Албаны дэд дарга
133. Орон нутгийн нисэх буудал Хажийн
Жанибек
Баян-Өлгий аймаг дахь Нисэх буудлын дарга
134. Нацагдоржийн
Баярхүү
Баянхонгор аймаг дахь нисэх буудлын дарга
135. Батдэмбэрэлийн
Баасанбат
Булган аймаг дахь нисэх буудлын дарга
136. Дорлигийн
Батбаяр
Говь-Алтай аймаг дахь нисэх буудлын дарга
137. Мэндсайханы
Энхтөр
Дорнод аймаг дахь нисэх буудлын дарга
138. Батсайханы
Батмөнх
Дундговь аймаг дахь нисэх буудлын дарга
139. Даваагийн
Алтан-Уул
Завхан аймаг дахь нисэх буудлын дарга
140. Жигжидийн
Ганболд
Сүхбаатар аймаг дахь нисэх буудлын дарга
141. Галаагийн
Жаргал
Ховд аймаг дахь нисэх буудлын дарга
142. Дэлгэрдалайгийн
Хишигбат
Хөвсгөл аймаг дахь нисэх буудлын дарга
143. Дашзэвэгийн
Цэрэндондов
Хэнтий аймаг дахь нисэх буудлын дарга
144. Цэрэнчоймболын
Доньддорж
Өвөрхангай аймаг дахь нисэх буудлын дарга
145. Лхагвасүрэнгийн
Энхтуяа
Увс аймаг дахь нисэх буудлын дарга
146. Пүрэвдоржийн
Энхболд
Тосонцэнгэл нисэх буудлын дарга
147. Пунцагийн
Болдбаатар
Өмнөговь аймаг дахь нисэх буудлын дарга